Měl bych mít oltář? Pokud ano, jak bych ho měl nejlépe zhotovit? A kam ho mám umístit?

Oltář © Pavol Malenky / Daghan-Malenky GmbH
V každém případě byste oltář měli mít, možná i víc než jeden, v závislosti na tom, která božstva vzýváte, ke kterým se modlíte a kterým slouží účel daného oltáře.
Kam ho nejlépe umístit závisí vždy na tom, kde bydlíte, na vašich životních podmínkách a osobních preferencích a ne na orientaci podle konkrétních světových stran.
V zásadě však platí jedno: Chráněné místo, které není každému viditelné nebo ke kterému nemá každý přístup, je pro oltář a bílou magii vždy vhodnější. Toto místo musíte po nějakou dobu nabíjet a izolovat ho od negativních myšlenek. Je potřebné odstranit z tohoto místa všechny rušivé energie a bytosti. Vždy se najdou lidé, kteří nevěří v magii nebo dokonce si z magie samotné nebo o lidech, kteří ji praktikují dělají žerty, protože sami nejsou duchovně vyvinutí. Takoví lidé by neměli mít, pokud je to možné, k oltáři žádný přístup. I když přesto přijdou do kontaktu s tímto místem, budete ho potom muset důkladně vyčistit.
Dále platí, že žádný oltář byste neměli napodobovat. Oltář pro magii lásky v Indii, zasvěcený hinduistickému bohovi Šivovi, nemusí být nutně vhodný i pro Německo nebo Slovensko, protože s mnoha hinduistickými božstvy můžeme dosáhnout jenom málo, když jsme sami vyrůstali v křesťanském duchu. V takovém případě je smysluplnější vyhotovit oltář pro magii lásky na počest Marie Magdalény. V Africe by však na druhé straně byl milostný oltář určitě zasvěcený bohyni lásky Erzulii, protože lidé ji tam považují za jinou osobu a uctívají jí jako Erzuli.
Ale jestli už Šiva, Erzulie nebo Marie Magdaléna - všichni tři nakonec představují stejné božstvo, tu stejnou osobu, která však na Zemi žila v různých dobách. My sami se musíme dobře cítit s božstvím, které uctíváme, ke kterému se modlíme a kterému zasvětíme svůj oltář.
Oltář se dělá na stole z přírodního materiálu, jako je dřevo, sklo, kov nebo přímo na zemi. Na oltáři nesmí chybět pěticípá magická hvězda v kruhu. Na oltáři by vždy měly být i dary pro pomocné duchy a bytosti. Darují se věci, které adept sám považuje za chutné a dobré. Daruje se hlavně ovoce, sladkosti, květy, oříšky a voňavé koření jako skořice, vanilka a podobně. Tyto dary stojí na oltáři 7 dní a obětují se do tekoucí vody nebo se zakopou. Přitom se vysloví krátká děkovná modlitba.
Na oltáři můžou být různé přírodní předměty, které oltáři dávají zvláštní význam nebo symboly, které jsou přiřazené určitému bohu.