Zdravie & liečenie

Zdravie & liečenie Ako byť zdravší a fit!

Buďte zdravější, fit, mějte více energie ...

Jak být zdravější a fit?

Buďte zdravější, fit, mějte více energie …

Finančné problémy jsou statisticky hlavním důvodem, proč se vztahy rozpadají. Zdravotní problémy jsou na druhém místě a proto se budeme na této samostatné stránce věnovat tématu zdraví, dobrého pocitu a fitness.

Co je na začátku velmi důležité a zní to možná trošku zvláštní, ale v praxi se to ukázalo být velkým problémem, je to, že mnozí se identifikují se svými vlastními myšlenkami a mentálními pozicemi. Proč? Rozebereme tu mnoho věcí a připomeneme i ty, které se zdají být relativně samozřejmé a mnoho lidí o nich ví, ale přesto to nedělá. Proč je to tak?

Existuje několik důvodů. Jedním z nich je podvědomí. o znamená, že nestačí pouze vědět, např. “chci jít tímto směrem”. Pouze tehdy, když i naše podvědomí chce jít tímto směrem, až potom budeme úspěšní. Proto musíte být schopni přeprogramovat sami sebe. Přeprogramovat sami sebe můžeme jen tehdy, když zažijeme a pochopíme to, že NEJSME našimi myšlenkovými procesy a postoji k určitým věcem. Je to jen můj postoj, který mohu změnit jako program! To je možné jen tehdy, když pochopím, že tento program není pro mě užitečný. Pokud se však s tímto programem identifikujete, tak pak ho není možné změnit. Uvedu několik přikladů z praxe. Máme dva pacienty se stejným problémem.
Oba mají těžkou rakovinu hrtanu. Jednomu pacientovi jsme magicky mohli velmi dobře pomoci, ale tento pacient nebyl schopen přestat kouřit a začít se trošku jinak stravovat, trošku více se hýbat, jinak myslet. Vždy řekl: "Když přestanu kouřit, už to nebudu já. Když změním stravování, nebudu mít už radost ze života. Nikdy jsem nesportoval, sport je vražda ...". Když byl u nás potřetí, museli jsme mu říct, že mu už bohužel nemůžeme pomoci.
Ten druhý byl na tom po medicínské stránce mnohem horší, v nemocnici mu řekli, že mu musí odstranit hrtan. Šance, že to vůbec přežije byla 50:50 a pokud by to i přežil, řekli mu, že už nikdy nebude moci pracovat, sportovat a byl by 100% -ní invalid. Lékaři řekli: "Zda přežiješ a zda ještě vyjdeš nahoru po schodech je sporné."
Tento muž nejenže přežil, ale je také stejně fit jako předtím, nadále dělá bojový sport, pracuje zcela normálně a má se velmi dobře.A proč? Změnil svůj postoj k životu, změnil své návyky, přestal kouřit, změnil své stravovací návyky a také jinak myslí..

Jak být zdravější a fit? Meditace

Foto © nyul http://www.istockphoto.com I pmalenky

Proto je tak důležité pozorovat své vlastní myšlenky a návyky z určité perspektivy a neidentifikovat se s nimi, jak mluvíme již na samém začátku. S tím velmi dobře pomáhá meditace!

Jak se můžete sami pozitivní přeprogramovat?

Jak jsme již zmínili, pokud člověk řekne: , tak potom je to složité. Pouze tehdy, když přejdete na druhou stranu a přestanete hledat výmluvy, ale místo toho hledáte možnosti, jak se to ještě dá udělat, posouváte se každodenními malými kroky dopředu. Těmito malými kroky se změní „staré“ návyky a tyto změněné návyky změní váš osud. Tímto způsobem můžete získat zpět i svého bývalého partnera, když jste zdravější, více se smějete, když se prostě cítíte dobře, dokonce i fyzicky. Je to velmi důležité. Pokud se dlouhodobě cítíte špatně, nemáte chuť na sex, ani na nic jiného. S takovými špatně naladěnými lidmi nechce být v podstatě nikdo. Zopakuji k tomu ještě jeden starší příběh z Upanišady a síce žák se zeptal svého mistra: "Jak mohu dosáhnout osvícení?" Mistr odpověděl „Každý dělá to, co mu přináší radost. Naprogramuj se tak, aby t i disciplína přinášela radost a dosáhneš osvícení.“ Na tomto místě bychom chtěli říci: „Můžete svého ex-partnera získat nazpět!" Nejdůležitější je, nezničit se. Nepít alkohol, nekouřit, neužívat drogy.

Zdá se to být samozřejmé, ale i tak to většina lidí nezvládne. Proč je tomu tak? Jsme špatně naprogramování společností. Když vaši rodiče něco oslavovali, co dělali? Fajčili a pili. Co pak dělá většina lidí? Opakují tisíckrát zažité "lži" nebo špatné vzory? Vidí to jako pravdu. Takto jsme se nechali podvědomě naprogramovat. Podívejte se ve filmu na scény, ve kterých se například hlavní hrdina nachází v zoufalé situaci. Vypije drink. To se v podvědomí ukazuje být jako „správné“, avšak myslíme nesprávně. Opravdu nesprávně, stejně jako odměňovat sealkoholem, cigaretami nebo drogami ebo řešit jimi stresové situace. Nachází se to velmi hluboko v našem podvědomí a ve stresových situacích nebo při odměňovaní po těchto věcech nevědomě sáhneme.

Je důležité, abyste se vědomě preprogramovali! Doporučujeme vám založit si sešit a jednou týdně si sednout, a zapsat si tam všechny možnosti, jak se můžete pozitivně odměňovat a jak můžete zvládnout další stresovou situaci! Můžete si to předčítat nahlas a můžete si to i vytisknout, abyste si to lépe vtiskly do podvědomí. Například místo toho, že sáhnete po cigaretě můžete udělat něco jiného. Například ve stresových situacích můžete prostřednictvím dechových cvičení zklidnit své dýchání, cvičením jogy se můžete uvolnit, můžete meditovat,dívat duchovní filmy nebo číst duchovní knížky, setkat se s přáteli a prodiskutovat s nimi tyto problémy a nechat si od nich poradit, můžete si něco hezkého koupit nebo něco chutné navařit.. Takto se můžete vypořádat se stresem. Stejným způsobem se ale můžete také odměnit. Vyčleňte si pro sebe více času na již zmíněné aktivity. Jednoduše se uvolněte a na chvilku si zdřímněte. Může to být cokoliv. Existuje mnoho pozitivních věcí, kterými lze předcházet stresu a také ho řešit, například se odměnit modlitbou. Můžete si udělat čas například na meditaci. Nebude to však fungovat, pokud si to budete jen mluvit. Musíte se vědomě přeprogramovat tím, že si budete každý týden dělat poznámky a zapamatuje si je, nebo si je i nahlas číst.

Na jedné straně by měl být nadpis: “Takto se odměňuji“ a na druhěm listu: “akto řeším stres pozitivně“. Po jednom týdnu vaše podvědomí ž nebude tyto seznamy nebo to, co na nich máte napsáno registrovat. Máte proto dvě možnosti: BBuď si k tomu napíšete další věci a popřemýšlet nad tím, čím se ještě můžete odměňovat, nebo jak ještě můžete bojovat proti stresu. Další velmi účinnou metodou je zavěsit si tyto poznámky na nějaké místo.. e důležité, aby se jimi vaše podvědomí neustále zabývalo. Těmito místy je například chladnička, pracovna, toaleta; v podstatě tam, kde je budete mít před očima. Měňte i písmo nebo barvu písma! Tímto způsobem aktivujete své podvědomí k tomu, aby to vnímalo. Na vyvolání této reakce potřebujete dát svému podvědomí vždy nové stimuly.

Faktory zdraví

Je to velmi jednoduché, ale důležité a účinné! Tím se sami přeprogramujete a až poté, kdy budou tyto věci ve vašem podvědomí, automaticky sáhnete po jiných krocích, například, když se znovu dostanete do stresové situace. Důležité je, abyste to měli stále před očima a prvním krokem při tom je, abyste dokázali rozpoznat, že jste špatně naprogramování, ale i to, že tento program vám neslouží a uvědomujete si, že nejste tímto programem. Když uděláte tento první krok a pochopíte tomu, stále to ještě nestačí. Druhým krokem je přeprogramování a to se samozřejmě nestane jen tak z večera do rána. Musíte mít informace dostatečně dlouho před očima a ve svém podvědomí, abyste v určitých stresových situacích nebo při odměňování chovaly úplně jinak než předtím. Nebude to fungovat, dokud vaše podvědomí nebude s vámi spolupracovať.

Prvním krokem pro zdraví, který se musíte naučit, je správné dýchání! Existuje jedna velmi dobrá a pěkná knížka od Dr. Shioyu: „Fontána mládí Dr. Shioya". Tento muž začal psát knížky, když měl již více než sto let. Jak stoletý vyhrál několik golfových soutěží. Velmi často býval nemocný a zjistil, že hluboké jógové dýchání mu přináší úlevu. Tak začal pracovat s dýcháním a vizualizací a dodalo mu to velmi hodně síly. Trénujte prostě plný jógový dech, trénujte břišní svaly a zvládnete to dělat pravidelně tak, že se leckdy natáhnete a zhluboka se nadechnete a vydechnete. Pokud to budete dělat 5 - 7 krát do dne, zjistíte, že máte mnohem více energie. Snažte se soustředit se na dýchání a jednoduše jen pozorujte během procházek, při řízení nebo jiných činnostech, než vaše tělo dýchá samo od sebe. Toto pozorování vašeho dechu se používá i při meditaci. Tím, že svou pozornost zaměříte na váš dech, bude vaše dýchání hlbší.

Zdraví jóga

Foto © dima_sidelnikov http://www.istockphoto.com I pmalenky

Tím získáte mnohem více energie. V Japonsku je velmi rozšířené používání kyslíkových masek, aby se lidé mohli lépe koncentrovat a vydat větší výkon. Můžete také zkusit pořídit si kyslíkovou masku a dělat dechové cvičení ve natažené poloze 5 až 7-krát denně. Určitě získáte mnohem více energie. V podstatě nepotřebujete v tomto smyslu žádnou kyslíkovou masku. Když se procházíte a přitom zhluboka dýcháte. Budete z toho velmi profitovat. Předpokladem toho samozřejmě je, že pokud jste kuřák, přečtěte si předchozí kapitolu a dejte ji do praxe.

Druhý bodem týkajícím se zdraví je pití. Důležité je pít mnohem více vody. V zimě více teplých čajů a teplé vody. Tím, že tělo je na 80% z vody, je tato tekutina pro tělo velmi důležitá. V naší společnosti idé pijí velmi mnoho slazených nápojů, jako je Cola, limonáda nebo příliš mnoho kávy atd. Pokuste se co nejvíce vyhnout těmto nápojům. Káva jen ráno a pijte dostatek vody. Zní to banální, ale má to velmi velký účinek na tělo. Dejte si předsevzetí, že denně vypijete alespoň 1,5 litru vody!

Třetí bod, kterému byste měli věnovat pozornost, je vaše stravování. Vím, že mnozí mají v dnešní době málo času správně se stravovat a upřednostňují fastfood, protože je rychlý. Dobré jídlo nemusí být drahé. Vegetariánské\vegánské jídlo je častokrát levnější a je také rychlejší připraveno, jako např. jídla s masem. Nemusíte se stát vegetariánem\vegánem, jde tu o kvalitní dobré jídlo a o to, abychom jedli méně masa. Přihlaste se například na kurz vaření. Zjistíte, které jídla si můžete připravit. Velmi rychle se budete cítit mnohem lépe, když si budete dávat pozor na to, jak se stravujete, například budete pomaleji jíst, lépe žvýkat a dbát na dobrou kvalitu jídla a ne na kvantitu. To, co je pro někoho zdravé, může být pro někoho jiného nezdravé. Například, když má člověk alergii nebo cukrovku. To je důvodem, proč vám tu neřekneme, co přesně byste měli jíst. Postupem času zjistíte sami, která jídla vám dělají dobře a které ne. Vyzkoušejte to.

Kupte si jako pomůcku knihy o stravování se. Je důležité, abyste si uvědomili, že správné stravování je také důležitou součástí. Když máte auto, tak také s ním chodíte pravidelně na kontrolu a kupujete lepší olej a benzin, abyste toto auto měli co nejdéle. Stejné je to s rychlým občerstvením. Nemůžete být potom překvapeni, když se rychle unavíte a nepodáváte takové výkony, jaké byste chceli.

Napíšeme samostatnou kapitolu i o doplňcích výživy, které odporúčame.

Kúpte si ako pomôcku knihy o stravovaní sa. Je dôležité, aby ste si uvedomili, že správne stravovanie je tiež dôležitou súčasťou. Keď máte auto, tak tiež s ním chodíte pravidelne na kontrolu a kupujete lepší olej a benzín, aby ste toto auto mali čo najdlhšie. Rovnaké je to s rýchlym občerstvením. Nemôžete byť potom prekvapení, keď sa rýchlo unavíte a nepodávate také výkony, aké by ste chceli.

Napíšeme samostatnú kapitolu aj o doplnkoch výživy, ktoré odporúčame.

Důležitým faktorem je i dostatečný pohyb pro tělo. To neznamená, že byste teď měli 5-krát týdně chodit do fitness centra. Velmi málo může toho také přinést velmi mnoho. Přečtěte si knížku od Norbekova "Zkušenosti hlupáka, který našel klíč k úspěchu a zbavil se brýlí". Cvičení uvedené v této knížce jsou velmi dobré a určitě je doporučujeme. Trvají 20 minut a dají se zvládnout i ve vyšším věku. Tyto jednoduché cvičení vás dostanou znovu do formy a budete se cítit fit. Při jógových cvičeních, jako je Pozdrav Slunci, nebo 5 Tibeťanů je mnohem důležitější pravidelnost. Je lepší dělat malé pravidelné tréninkové jednotky, jako například 4krát cvičit Pozdrav Slunci, jako kdyby jste nedělali vůbec nic. Nemusíte se srovnávat s vrcholovým sportovcem nebo s někým jiným. Člověk zůstane při sportu pouze pokud mu nezpůsobuje další stres. Je důležité, abyste pravidelně hýbaly. Může jít o procházky, silový trénink doma nebo již zmíněné jógová cvičení. Cokoliv, je důležité a přináší výsledky, pokud se tento pohyb stane součástí vašeho každodenního života.

Ďalšie doporučení pro zdravý život:

Mnozí říkají, že na naše doporučení nemají čas. á jim říkám, že tento čas si udělají, když pochopí, jaké je to všechno pro ně a dokonce i pro jejich vztah, důležité. Nenatrafili jste na tuto stránku pouze tak náhodou, pravděpodobně máte ve svém vztahu problémy. Pokud chcete svého ex-partnera získat zpět, adím vám, abyste tyto rady dali do praxe a určitý čas jejich vykonávali. Po určitém čase si všimnete, že se díky tomu cítíte lépe. Pokud pracujete příliš mnoho, nejlepší léčebnou metodou je jít na hřbitov a navštívit své zesnulé příbuzné. Přesto můžete říct, že Země se nadále otáčí i bez těchto lidí. Bude se dále otáčet i beze mě nebo bez vás. Příliš mnoho pracovat nemá absolutně žádný smysl, právě naopak. Tak či tak jednoho dne skončíte buď v nemocnici, nebo na hřbitově. Musíme samozřejmě platit za naše věci a proto musíme pracovat, ale neměli bychom se tím zničiť..

Dalším bodem je stres. Stres jje něco, co nevidíte, ale je to naše vnitřní reakce na to, že něco není možné, nebo že jsme v nebezpečí. Mít trošku strach a být trošku pod stresem je pro nás užitečné, protože nás to motivuje k vyšším výkonům. Pokud je ale příliš velký, brání nám v činnostech. Proto je důležité, jak se se stresem dokážeme vypořádat. Pokuste se, jak jsme se zmínili už na začátku, najít pro sebe ůzné pozitivní metody, jak se vyrovnat se stresovými situacemi, protože i když jste se narodili v bohaté rodině, jednou budete tak či tak konfrontováni se stresem a smrtí. Vaši rodiče někdy zemřou, někdy se dostanete do finančních problémů nebo budete mít nějaké zdravotní problémy. Někdy se k tomu pak přidají i problémy s partnerem. Proto je tak důležité najít pozitivní způsoby, jak se vypořádat se stresom.

Doporučujeme vám samozřejmě meditaci, sport a čtení duchovních knih. Další jednoduchou metodou, jak se lépe cítit, je smích. Je vědecky dokázáno, že stres a permanentní negativní myšlení napadá naše vnitřní orgány. Stres nebo strach nejsou skutečné, ale problémy se žaludkem nebo srdcem, které máme, jsou skutečné. Zkuste se narovnat a 60, 70, 80 minut nebo sekund se smát, pozorujte, jak vaše tělo dýchá samo od sebe a usmívejte se. Když to zvládnete, automaticky přejdete do jiného režimu. To je to, o čem se mluví i při józe smíchu. Změníte své zaměření, prostřednictvím tohto křečovitého smíchu stimulujete určité centra a do vašeho těla se začnou uvolňovat hormony štěstí. Hormony štěstí si posílíte svůj imunitní systém, neonemocníte již tak rychle a snížíte výskyt psychosomatických ochorení.

Když budete kromě toho i meditovat, nemusíte se smát násilím, ale tento smích bude vycházet z vaší vnitřní moudrosti. Když se budete smát od srdce, budete jednoduše zdraví. Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří se více smějí, více zpívají a těší se ze života, mají lepší imunitní systém jako lidé, kteří jsou mrzutí. Zkuste tyto cvičení dělat nějaký čas i na veřejnosti a budete překvapeni, kolik lidí se bude smát s vámi. Je to přece zábava. Tímto způsobem získáte rychleji zpět i svého bývalého partnera, jako kdyby jste byli mrzutí. Pokud ho chcete opravdu získat zpět, měli byste se trošku více smát na sobě samém a také na svém životě. Všimnete si, že i komunikace s vaším bývalým partnerem bude na jiné úrovni.

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.

magie lasky klic