Magie lásky

Magie lásky Ex-partner zpět

 • Stacks Image 863784

Jak získat nazpět ex-partnera?

Partner snů - jak ho najít, udržet si ho nebo ho získat nazpět.

Šťastný vztah? Není to jak v pohádce nebo ve filmech…ale mnozí z nás toho mohou dosáhnout. Je to možné!

Každý určitě zná konec všech pohádek: „…a žili šťastně dokud neumřeli!" Nebo si vezměme příběhy v romantických filmech: V mnoha příbězích jsou zobrazení dva lidé: Milují jeden druhého, a i když přijdou nějaké problémy, pokusí se je společně vyřešit. Konec dobrý, všechno dobré! Políbí se, vezmou se a žijí spolu šťastně až navěky…

Bohužel mnoho lidí opravdu věří tomu, že když potkají nebo najdou svoji velkou lásku, vydrží tento stav bez osobního úsilí po celý život, přesně jako v pohádce! To však není pravda! Skutečnost je taková, že pokud chcete mít šťastný vztah, musíte pro to i něco udělat. Všechno se neustále mění, vy i váš partner, a dokonce i podmínky, ve kterých žijete. To znamená, že musíte sebe i vás vztah vždy něčemu přizpůsobovat a rozvíjet se! Když si chcete udržet svého partnera nebo když chce svého ex-partnera získat nazpět, musíte být připravení vždy začínat odznova, reagovat jinak. Musíte dokázat vnést do vztahu novou enerii, musíte být připravení přinášet oběti, odpuštění, tužbu a samozřejmě nechat dveře otevřené pro lásku. Zdá se vám to hodně? Ano, je to hodně. Ale na to, aby bylo možné zažít něco neobvyklého, je třeba vynaložit relevantní úsilí. Univerzální zákony fungují všude. Vaše energie, angažovanost a láska jsou elementy, díky kterým věci rostou a rozkvétají.

Každý člověk je schopný vytvořit něco pěkného! Nemluvím o nějakých špičkových umělcích a vědcích, ale i o vás, o čtenáři této webové stránky a této knihy. Tvoří i ten, kdo chce získat zpět svého ex-partnera nebo si ho chce udržet ještě předtím, než dojde k rozchodu!

Představte si, že jste dostali vaši vysněnou práci. Je první, a tím pádem vzrušující den v práci, a tak byste si pomysleli: „Ach ano, teď už je vše perfektní, dosáhl(a) jsem toho, co jsem vždy chtěl(a), a od teď se už nepotřebuji snažit, jen se budu vézt…!" To by bylo směšné. Takto samozřejmě ne. Pravděpodobně si budete myslet: „Jsem velmi vděčný za tuto příležitost a udělám to nejlepší, co bude v mých silách!" Ano, přesně tak, uděláte to nejlepší, co je ve vašich silách, protože to je právě to, co dělá váš vztah s vaším přítelem/vaší přítelkyní šťastným.

Udělat to nejlepší ale neznamená, že bude všechno perfektní! My všichni jsme lidé a každý den děláme mnoho chyb. Je to přirozené a dokonce i normální. Problém není v tom, pokud někdo udělá chybu, ale v tom, pokud se nebude snažit tuto chybu napravit. Nemusíme se bát udělat nějakou chybu a následně se potom za to partnerovi omluvit. Říct: „Je mi to líto," znamená obětovat svoji osobní důležitost pro něco vyššího - k nastolení opětovné harmonie v našem vztahu! Je důležité si jen uvědomit, proč děláme některé věci nebo proč je vykonáváme. Máme strach z toho, že budeme sami? Jsme podráždění, protože se obáváme o svou práci a nezvládáme tu obrovskoou zátěž a všechnu frustraci si vyléváme na našem partnerovi? Poznat, resp. být si vědomí toho, proč něco děláme nebo říkáme, je už poloviční cesta ke zlepšení! Musíme být jen v rámci naší vlastní sebeanalýzy upřímní sami k sobě!

Ex-partner zpět:

Partner snů - jak ho najít, udržet si ho nebo ho získat nazpět.

Jistěže peníze a výborný vzhled sehrávají také důležitou roli. Ale častokrát to bývá špatně pochopeno. Mít hodně peněz neznamená být milionářem! A ještě horší je chválit se penězi, hrát si na „někoho," a vychvalovat se, „co bychom všechno chtěli." Když budete něco jen hrát nebo předstírat, někoho tím oslníte resp. očarujete, avšak nebude to žádná velká láska. Mít hodně peněz taky neznamená pracovat od rána do večera a v konečném důsledku nemít žádný čas si to všechno i užít! Tak se stanete jen otroky peněz! Podobné je to i s dobrým vzhledem. Neměli byste se vyhladovět až na kost nebo strávit každý den ve fitness centru! Jeden extrém vede k dalšímu extrému. Příliš mnoho pohybu ve fitness centru vede ke zdravotním problémům a k nicnedělání s depresemi. Přesně jako i příliš mnoho práce a tak dále. Zlatá střední cesta je ta nejspravedlivější cesta! Dělejte všechno to, co chcete dělat, ale s chutí a s radostí. Dělejte to tak, že to bude v souladu s vaší vlastní přirozeností a vaším typem člověka. Například pokud má někdo velkou nadváhu, neměl by se dotyčný najednou zaběhnout maraton, skončilo by to velkým zklamáním. Avšak kdyby dotyčný namísto toho vyzkoušel yogu nebo pilates, mohlo by se to velmi dobře podařit! Nejde o to stát se za pár týdnů dobře vypadajícím milionářem, jde o to, aby se člověk jednoduše zlepšil! Nejste spokojení se svým platem v práci? Potom se dále zdokonalujte v oboru, který vás baví a dělejte ho s radostí a zapomeňte na čas! Úspěch na sebe nenechá dlouho čekat!

Pokud ve vašem vztahu stojíte před nějakým problémem a chcete získat vašeho ex-partnera nazpět, musíte si sami sobě položit základní otázku, které konání/nekonání z vaší strany mohlo daný problém způsobit. Pokud jste schopní rozpoznat a zhodnotit váš způsob života, svůj charakter a svoje slabé stránky, budete mít také možnost je kvůli vašemu vztahu změnit. Ale když se díváte jen na chyby svého partnera nebo ostatních, kteří mohli způsobit tuto situaci, zůstanete stát stále na místě a následně se dále nebudete schopní pohnout z místa. Takže se situace ve vašem vztahu bude jen a jen zhoršovat a nakonec přijde k rozchodu.

Pokud je už vašem vztahu konec, potom si tyto problémy přenesete do jiného vztahu. Podle mnohých výzkumů máme tendenci přitahovat podobné partnery a také potom mít v takových vztazích i podobné problémy. To by potom opět znamenalo: Vyskytnou se problémy, vy setrváváte vůči vašemu partnerovi/vaší partnerce tvrdohlavý a stále více trváte na svých názorech! Nakonec se rozhodnete žít odděleně, a tak znovu dojde k ukončneí vašeho vztahu a k rozchodu.
Pokud chcete zjistit příčinu nějakého problému, nacházíte se už na poloviční cestě k tomu ho vyřešit! Osobní změna je jediný způsob, jak si dokážete udržet vztah nebo získat svého ex-partnera nazpět!

Takže teď nastal ten správný čas, abyste uskutečnili vaši osobní očistu! Na to, abyste ji vykonali správně, budete potřebovat pero a odvahu být upřímní a otevření sami k sobě. Prosím, buďte racionální, neobviňujte se příliš, vždyť nejste žádný zločinec a toto není soud! Jste jednoduše jen osoba, která chce najít příčinu svých problémů a chce se pohnout dál a popřípadě tím chce zabránit rozchodu. A proto se musíte zbavit věcí, které vás brzdí.
Vytiskněte si tuto tabulku analýzy vztahu (odkaz ke stažení zde) a vyplňte ji tak přesně, jak je to jen možné. Neprve vyplňujte prostřední sloupec. Potom si představte, že problém má váš blízký přítel a vy jste ten, kdo dává několik rad při řešení jeho problémů. Potom vyplňte třetí sloupec. Tato tabulka slouží jen pro vaši vlastní informaci, nikdo jiný krome vás to nebude vědět. Zkuste najít inspiraci ve dvou níže uvedených příkladech. První z nich je příklad existujícího vztahu, ten druhý příklad je vztah, který už skončil. Pokud chceme obnovit vztah s naším ex-partnerem, nesmíme se bát vynaložit jakékoliv úsilí!

Analýza vztahu: Příklad 1

Místo pravděpodobného původu problému:

Moje poznámky - jak vidím situaci ze svého úhlu pohledu:

Můj komentář, aneb jak mohu změnit problém/jak mohu zlepšit situaci:


Rodina

Vztah mezi rodiči; s jakými problémy jste byli konfrontováni?
Rodiče jsou téměř 40 roků manželé a stále milují jeden druhého. Máma je dominantní a často se s otcem hádá. On je spíše introvert, někdy přes ní dělá, že neslyší, co mu předtím řekla.
Vztah mezi mojí matkou a mnou
Otevřený a vynikající
Vztah mezi mým otcem a mnou
Neutrální, moc si spolu nepovídáme
Nějaká jiná situace v rodině? (vztahy s nevlastními rodiči atd.)
Ne
Moje dětství
Všeobecně celkem dobré, co však považuji za škodu je to, že mě moji rodiče nepodporovali v tom, abych vyzkoušel něco nového a stal se sebevědomějším. To je důvod, proč jsem nezrealizoval mnoho z mých snů, protože jsem se cítil nejistý na to, abych to vykonal.
Když jsem teď dospělý, mohu zrealizovat svoje sny.

Předešlé vztahy

Vztah s V….
Stručně řečeno, neměli jsme moc společného, konec přišel ještě dřív, než jsme se vůbec stihli sblížit
Nemám rád takové vztahy, potřebuji partnera, který by byl i mým přítelem.
Vztah s ……………
Vztah s ……………
Vztah s ……………

Současný vztah (nebo důležitý vztah)

Co se vám na vašem partnerovi líbí, jaké vlastnosti na něm máte rádi?
Pokoj, stabilita a síla, láska ke mně a k dětem.
Co na vašem partnerovi nemáte rádi, co ovlivňuje i jeho vlastnosti?
Nikdy se mnou nemluví sám od sebe jako první, vždy se ho musím začít ptát já!
Ve skutečnosti je to kolikrát i moje chyba. Dávám svoji hrdost stranou a jednoduše jdu za ním a mluvím s ním.
Jaké vlastnosti převažují - dobré nebo špatné?
V každém případě dobré!
Jaké jsou vaše nejlepší vlastnosti, které dáváte do vztahu?
Jasné a upřímné pocity vůči své rodině. Vždy udělat jen to nejlepší, co je v mých silách.
Jaké jsou vaše nejhorší vlastnosti, které dáváte do vztahu?
Moje stěžování si na maličkosti!
Přestaň žebrat o pozornost! Buď silný! Dělej věci bez toho, abys něco očekával nazpět!
Jaké vlastnosti převažují - dobré nebo špatné?
Myslím, že ty dobré!
Jaký je způsob komunikace mezi vámi a vaším partnerem?
Ohodnoťe ji od 1-5, přičemž 1 je to nejlepší a 5 to nejhorší
Například: Láskyplná? Přátelská? Plná důvěry? Musíte dopředu rozmýšlet o com, co kdy říct? Povídáte si, jen když je to nevyhnutelné?

2 - Otevřeně si sdělujeme naše pocity a mluvíme o nich, ale někdy je tak zaneprázdněný, že na to není prostor.
Měl bych si s ním povídat bez toho, abych mu dělal nějaké výčitky!
Hádky ve vztahu - co je hlavním tématem sporů?
Myslím si, že se dost často hádáme kvůli nepodstatným a nedůležitým věcem. Myslím si, že neříkáme nic, co by mohlo toho druhému způsobit bolest a zranit ho, neříkáme žádné neuctivé výroky anebo urážky.
Pokud skutečně jde jen o maličkosti, nepodstatné a nedůležité věci, v tom případě bych měl najít ten skutečný důvod, který mě opravdu rozhněvá v dané situaci!
Představte si, že vás chce váš partner teď velmi pozorně poslouchat a je ochotný se změnit! Co byste mu na to řekli?
Prosím, buď tu víc s naší rodinou a pro náš rodinný život. Polev trochu v práci a prosím, omez trochu svůj čas na počítači a na telefonu. Pro nás všechný existují opravdu důležitější věci.
Měl bych se pokusit připravit víc aktivit pro celou rodinu. Jsem si jist, že nebude mít nic proti tomu.
Teď si přestavte, že jste na místě vašeho partnera, pokuste se ho bránit a popiště svůj pohled na věc.
Děláme už to nejlepší, co můžu. Mám hodně práce, taková je momentálně moje pozice. Mám ale velmi rád svou práci, mohu se v ní mnoho naučit, tato práce je součástí našeho života, díky ní máme dost peněz a můžeme dělat to, co chceme a to, co nás baví!
K těmto dvěma stranám nemohu nic říct, protože obě strany mají pravdu!
Analýza vztahu: Příklad 2

Místo pravděpodobného původu problému:

Moje poznámky - jak vidím situaci ze svého úhlu pohledu:

Můj komentář, aneb jak mohu změnit problém/jak mohu zlepšit situaci:


Rodina

Vztah mezi rodiči; s jakými problémy jste byli konfrontováni?
Vztah nebyl dobrý, vzpomínám si na hádky, navzájem se obviňovali, žili v oddělených pokojích. Rozvést se nemohli, protože byli jeden na druhém finančně závislí.
Vztah mezi mojí matkou a mnou
Miluji svou matku, ale co mi na ní překáží, i když si kvůli tomu nechci stěžovat, je to, že mě jako dítě nechránila dostatečně.
Vztah mezi mým otcem a mnou
Nemám ráda svého otce, on byl vždy dominantní, takže jsem se ho bála! Když jsem byla ještě dítě, neustále mě kritizoval, což mi zničilo život.
Nějaká jiná situace v rodině? (vztahy s nevlastními rodiči atd.)
Ne
Moje dětství
Nebylo dobré. Můj otec mně a můj život zničil svou kritikou a dominancí. Moje matka byla sice při tom, ale nic neudělala.
Teď už je po všem! Snažím se na to zapomenout a soustředit se na svůj současný život.

Předešlé vztahy

Vztah s XY
Krátký vztah, neměla jsem ráda jeho charakter, nemluvil se mnou a neměl ke mně žádnou úctu.
Nelituji toho, že jsme se rozešli. Muži by měli respektovat ženy.
Vztah s ZZ
Velmi se o mě staral a myslím si, že mě miloval! Ale nelíbily se mi některé z jeho zlozvyků, jako například kouření.
Teď vím, že jsem na něj byla příliš tvrdá! Jednoduše to neklapalo, a proto jsem se s ním rozešla.
Vztah s ……………
Vztah s ……………

Současný vztah (nebo důležitý vztah)

Byli jsme s manželem spolu čtyři roky, teď žijeme odděleně, ale nejsme ještě rozvedení. Rozvod na papíru ještě není právoplatný.
Co se vám na vašem partnerovi líbí, jaké vlastnosti na něm máte rádi?
Byl ke mě vždy dobrý a je to klidný a tichý člověk.
Co na vašem partnerovi nemáte rádi, co ovlivňuje i jeho vlastnosti?
Není schopný postarat se o svoji rodinu! Je líný a myslí jen na sex!
Možná jsem příliš netrpělivá a tvrdá, nikdy jsem se ani nesnažila mu pomoct, namísto toho jsem ho jen kritizovala, už je toho všeho na mě moc.
Jaké vlastnosti převažují - dobré nebo špatné?
Spíš ty špatné!
Jaké jsou vaše nejlepší vlastnosti, které dáváte do vztahu?
Vždy se snažím udělat správnou věc, a to je to, co je nejvíc potřeba!
Co to má vlastně s mým přítelem a naším vztahem společného? Měla bych popřemýšlet o tom, co mohu udělat pro náš vztah, aby tím získal na kvalitě.
Jaké jsou vaše nejhorší vlastnosti, které dáváte do vztahu?
Nevím, možná jsem k němu až příliš kritická, nebo na něj kladu příliš vysoké nároky!
To je pravda! Ale jak bych měla namísto toho reagovat? On to nebude respektovat, když mu to povím! Ne! Musím překonat tuto „bariéru v komunikaci,“ a sednout si s ním, abychom to společně vyřešili…
Jaké vlastnosti převažují - dobré nebo špatné?
Podle mého názoru spíše ty dobré.
Jaký je způsob komunikace mezi vámi a vaším partnerem?
Ohodnoťe ji od 1-5, přičemž 1 je to nejlepší a 5 to nejhorší
Musím dobře zvážit a porozmýšlet, kdy a jak se můžu na něco zeptat! Když si už povídáme, tak jen o běžných věcech, a i to jen v případě, pokud je to nevyhnutelné!
5 - Nejsme schopni si spolu normálně povídat, neposlouchá mě, když mu chci něco povědět, až tehdy, když začnu křičet!
Možná bychom potřebovali odbornou pomoc! Jak bych ho měla přesvědčit, aby tam šel se mnou? Rozhodně se chci pokusit zabránít rozchodu!
Hádky ve vztahu - co je hlavním tématem sporů?
Nehádáme se spolu často. Vždy, když se s ním snažím mluvit o některých problémech, neposlouchá mě, a dokonce odejde pryč z pokoje, nebo rovnou z domu! Hlavními tématy v našem vztahu jsou jeho práce a peníze!
Nemám tušení, jak bych s ním měla mluvit tak, aby mě i poslouchal! Musím najít někoho, kdo mi může dát nějakou radu.
Představte si, že vás chce váš partner teď velmi pozorně poslouchat a je ochotný se změnit! Co byste mu na to řekli?
Proč jsi mě ještě nikdy doopravdy neposlouchal? Naše manželství trpělo tvou pasivitou a nezájmem! Změň svoje postoje a začni s tím teď hned!
Měla bych se pokusit promluvit si s ním bez hněvu a zlosti, která se ve mně nachází. Protože když se zlobím, blokuji svoje skutečné pocity, které potom nemohou vyjít na povrch!
Teď si přestavte, že jste na místě vašeho partnera, pokuste se ho bránit a popiště svůj pohled na věc.
Nevím, co bych na to řekl, jsem zkrátka takový a nechápu, co ode mě chceš! Pokud bys chtěla, můžeme začít odznovu. Rozhodně bych nechtěl, aby kvůli problému, který bychom mohli jakýmkoliv způsobem vyřešit, nastal mezi námi konec!
Podle mého názoru je on přitom až příliš pasivní. To mě velmi frustruje! Podle motta: „Pokud chceš něco změnit, udělej to, potom to udělám a změním i já!“

Když jste s touto tabulkou hotoví, odložte ji a podívejte se na ni znovu až na druhý den! Pokud chcete zlepšit váš vztah a chcete dokázet rozpoznat chyby, které se v něm nacházejí, potom máte určitě k dispozici hodně materiálu k přemýšlení. Určitě se ptáte: „Proč bych se JÁ měl(a) měnit?" Odpověď zní: „Protože vy jste ten/ta, který/která by chtěla(a) mít šťastný vztah s přítelkyní/přítelem!" Když uděláte první krok k vašemu partnerovi vys, další krok udělá potom váš partner směrem k vám. Takže jedno vede k druhému. Chcete přece získat svého ex-partnera nazpět, nebo ne? Pokuste se teď odpovědět na několik otázek:

Existuje tu nějaká podobnost mezi mým vlastním vztahem a vztahem mých rodičů (je moje chování ve vztahu podobné jako u mé matky/mého otce)? Jak ovlivňuje chování mé matky chování mého otce a naopak? Pokud tady existují jisté podobnost, jsou pro můj vztah dobré nebo špatné? Měly všechny moje dosavadní vztahy a ex-partneři něco společného? Mohu podle toho rozpoznat určitý vzor chování co se týká komunikace mezi mým ex-partnerem a mnou? Opravdu se musím chovat tak, jak se chovám?

Jak získat naspět ex-partnera

Proč jsem si tak jistý/á tím, že moje názory jsou lepší? Je tu pro mě i možnost, že jsem se choval(a) lépe? Je pro mě důležité vědět, jestli jsou spolu šťastné ostatní páry (v sousedství, v rodině, mezi přáteli)? Jak spolu navzájem vychází? Jakou mají oni filosofii, jak se chovají?

Můj recept na šťastný vztah, jak můžete svoji ženu/svého muže milovat ještě víc, než v den vaší svatby.

Nebudu vám tu vyprávět žádný příběh o dvou perfektních lidech, kteří nemají žádné chyby a vždy vědí, co je třeba udělat. Jsme spíše dva lidé, kteří jsou ochotní poslouchat, něco změnit, a někdy i říci „Je mi to líto!" Jsem přesvědčená o tom, že ani „pravá láska" jako z pohádky nebo to, že si myslíte, že jste našli svoji „spřízněnou duši," není ještě dostatečná záruka na šťastný a dobrý život!

Samozřejmě je velmi důležité i to, že v lásce k vašemu partnerovi zapracuje i chemie! Ale pokud je to jediný základ ve vašem vztahu, potom budete velmi rychle konfrontování s mnohými problémy. Potom by se on/ona mohl(a) poměrně rychle stát ex-partnerem!

Můj vztah začal jako přátelství. Rozdíl mezi romantikou a přátelstvím je v tom, že v přátelství můžete ukázat nejen ty krásné a dobré vlastnosti, ale můžete být těmi, kterými ve skutečnosti jste a vyjádřit to, co opravdu cítíte! Máte možnost být volní, je to svoboda na obou stranách. Přátelství mi taktéž pomohlo odhalit slabé stránky mého manžela bez toho, abych z toho byla podrážděná a rozzlobená, naopak, bylo to tak pro mě v pořádku.

Když se člověk žení nebo vdává, je to samozřejmě spojené s mnohými romantickými představami, například: „On se změní, jen z lásky ke mně.." „Pokud mě opravdu miluje, tak mi to i dokáže, a pokud ví, co chci a co si myslím i bez toho, abych to vyslovila, to je potom opravdová láska!" Po určitých trápeních jsem zjistila, že tyto myšlenky neodpovídají realitě. Můj partner byl pro mě vždy muž, se kterým budu po zbytek svého života. Takže, abych mohla fungovat v našem vztahu v lásce a harmonii, moje myšlenky a moje činy se musely rychle změnit! Uvědomila jsem si, že v mém romantickém pohledu na vztah chyběl respekt! Očekávat od druhého, aby se choval podle mých představ není svoboda, ale otroctví! Můj partner přece není pes. Je to svobodný člověk a může dělat to, co považuje za správné, nepotřebuje nikoho poslouchat! Může jednoduše říct: „Tak a je konec, rozejdeme se, mám toho dost!“

Mým dalším krokem bylo tyto nové poznatky a skutečnosti uvést do praxe. Můj manžel chtěl vždy cestovat, navštívit nová města. Najednou dostal příležitost jet do Číny na několik měsíců. Beze mě! Moje srdce bylo zlomené. Milovala jsem ho tak moc, že jsem nechtěla být jediný den bez něj. Ale navzdory všemu jsem ho podporovala, nedělala jsem mu žádné výčitky, a bez pocitu viny jsem ho nechala jít, i navzdory tomu, že do určité míry došlo k jistému omezení našeho kontaktu! Po jeho odchodu, a díky tomuto odloučení, se staly dvě věci: 1. získala jsem sebeúctu, 2. můj manžel si po třech měsících všiml, že nemůže být beze mě a přišel domů!

Někdy se sama sebe ptám, jak se můžeme navzájem tak milovat, když jsme tak odlišní. Můj životní styl je založený na duchovním zkoumání. Vždy mě zajímalo, proč tu jsem. Nestačí mi věřit, chci to vědět. Můj manžel je pragmatický, žije v materiálním světě. Je zvědavý jako malé dítě a vždy chce vědět, jak a proč věci fungují. Je v tom opravdu dobrý, protože poznáním podstaty věci je schopný chyby, které se vyskytnou, i opravit. Nějak jsme se pravděpodobně setkali někde uprostřed, většinu věcí děláme a probíráme společně, plánujeme naši společnou budoucnost, cestujeme, hodně se smějeme a rádi vtipkujeme. To jsou charakteristické vlastnosti našeho partnerství!

Na to, aby se vztah dvou lidí dostal na takovou úroveň, je potřeba snaha a pozornost obou partnerů. Avšak mít šťastný vztah se dvěmi malými dětmi je vyšší level. Celá pozornost je zaměřená na děti. To je v našem manželství zkouška pro nás oba. Oba pociťujeme nedostatek soukromí, krásné chvíle, které můžeme mít spolu, prožíváme až ve chvíli, kdy děti spí. A když se cítíte příliš unavení, ztrácíte zájem i o intimitu. Bez dostatku spánku pracuji jako robot, který vykonává jen ty základní věci, které jsou potřeba. Kvůli těmto okolnostem musí být důvod společné existence mnohem hlubší, než jen být spolu, protože se máme rádi. Já mám základní myšlenku našeho partnerství vždy před očima: můj důvod, proč je dobré být spolu, společně růst a společně snít.

Štastné manželství má vždy i nějaký hlubší důvod, proč vytrvat. Je to podobné jako v businessu - i tam uspějete, když sledujete určitý cíl, vizi. Být spolu jen proto, že se máme navzájem rádi, milujeme se a cítíme se přitahování partnerem, není dostačující. Myslím si, že moje manželství je harmonií dvou skutečně odlišných duší, ale neustálé učení se od partnera a s partnerem je něco nepopsatelně krásného, co bych nikdy nezažila, kdybych byla zůstala sama. Nebo bych se jednoduše vzdala, protože by to bylo pro mě příliš únavné, a potom bych měla, stejně jako mnoho dalších, už jen bývalého partnera!

Ex-partner zpět: Štěstí v manželství je ukryto mnohem více v maličkostech než ve velkých činech. Jde o to každý den mít pro sebe navzájem několik laskavých slov, zajímat se o to, jak se dnes partner cítí a proč se tak cítí. To znamená i to, že je lepší zhluboka se nadechnout a rozdýchat to, když vás občas partner zraní, než mu to vrátit nazpět a ublížit mu. Jednoduše je potřeba zůstat klidný a odpustit. Láska je o tom přinést partnerovi šálek čaje, když sedí unavený na pohovce nebo mu jednoduše upéct jeho oblíbený koláč. Nebo sebrat odvahu a klidně mu říct, že se vám nelíbí to, jak se právě vůči vám chová nebo to, co vám dělá.
Pro vztah není vůbec dobré neustále porovnávat to, kdo udělal ve vztahu pro toho druhého víc. Tak nezískáte svého bývalého partnera nazpět! Co dáváte a co dostanete nazpět je přece velký tok emocí. Vztah není obchod, ve kterém prodáváme a nakupujeme a za všechno vždy musíme zaplatit!

Samozřejmě, že je lehké tyto věci napsat, ale mnohem těžší je je vykonat v reálném životě a to zejména tehdy, kdy v sobě pociťujete zlost nebo žárlivost. Není pro nás lehké změnit svoje vzorce chování, kterým jsme byli naučení a používali jsme je několik roků. Vyžaduje to praxi a trpělivost, abychom to dokázala uskutečnit a také si to udržet.
Avšak odměnou za to je hluboký, intimní vztah, prostor, který máte pro sebe, a když budete potřebovat podporu a pomoc, najdete ji právě tady! Takže šťastný vztah můžete mít jen v případě, že to není jediná věc, které chcete v životě dosáhnout. Vztah by měl být základem vašeho života, kde oba partneři mohou najít vzájemnou podporu, když je potřeba, a kde je láska bezpečným přístavem pro obě strany. Vztah není nějaká zábavná show, jejíž úlohou je to, aby vás pobavila, partner není váš služebník, který vám musí být 24 hodin denně k dispozici! Je to jednoduše společenství dvou svobodných lidí, kterí jsou schopní vychutnávat si vzájemné soužití, těší se a jsou šťastní ze své svobody bez toho, aby bojovali za svoje vlastní ego!

Můj partner mě opustil. Co teď budu dělat?

Tato situace je velice deprimující. Po rozchodu je tu najednou prázdnota a velká mezera. Na mysl přichází mnoho myšlenek. Al čas zahojí všechny rány. Zaměřit správně pozornost jinak je nejlepší lék. Využívejme vědomosti o tom, jak naše mysl funguje. Naše mysl je velký vypravěč příběhů. Ona si vytváří svůj vlastní svět a tento svět není tak skutečný, jak se zdá. Pokud nechceme v nejbližších měsících upadnout do deprese nebo se zadusit hněvem, musíme "krmit" svou mysl vždy něčím produktvním a pozitivním. Tady jsou některé návrhy, co můžete dělat:

 • Najděte si čas na sebe. Existuje mnoho způsobů, jak si můžete užívat život bez závazků. Přečtěte si nějaké dobré a pozitivní knihy, sledujte a vychutnejte si filmy, které se vám opravdu líbí, jezte to, co vám chutná, můžete si ostříhat vlasy a dát si udělat nějaký nový účes, koupit si nové šaty…

  Avšak celý den ležet v posteli a přejídat se nepatří k těmto aktivitám! Musí to být něco, co vás vnitřně posílí a pozitivně motivuje a ne to, co vás položí a oslabuje! Protože v opačném případě se budete znovu zabývat jen rozchodem s vaším ex-partnerem a následným „přerušením kontaktu," to by vám určitě neudělalo dobře a nijak by vám to nepomohlo!

 • Změňte něco ve svém životě. Udělejte to, co jste vždy chtěli dělat, co jste ale ještě nikdy neudělali, protože se to vašemu bývalému partnerovi nelíbilo. Například plavání, které váš bývalý partner neměl rád, takže jste s touto aktivitou přestali… Nebo prodejte nábytek, který jste si koupili spolu s bývalým partnerem a kupte si jednoduše něco nového, protože váš život je od teď nový a jiný! Rozšiřte si svoje obzory! Naučte se nový jazyk, přihlašte se na kurz jógy nebo pilates, uskutečněte expedici do Tibetu!
 • Setkávejte se s novými lidmi, tvořte nová přátelství, flirtujte! To ale ještě neznamená, že byste si teď měli začít nějaký nesmyslný postelový románek jen kvůli tomu, abyste si nalepili náplast na vaše zlomené milované ego! Nebude to fungovat a budete jen víc a víc zklamaní. Je však důležité, abyste zůstali otevření a právě i díky novým přátelstvím budete působit zajímavěji, než kdybyste svůj čas trávili osamotě. Představte si tuto situaci: Do kavárny přijde nějaký muž se 2 pěknými ženami. Všichni se na ně dívají a ptají se: „Kdo to je? Jak to, že má 2 ženy? Je to nějaký bohatý muž, milionář?" Ale když přijde do kavárny ten samý muž sám, nikdo si ho ani nevšimne. Jde o to, že působíte zajímaveji a zvýší se vaše „tržní hodnota," než kdybyste šli do kina, restaurace nebo na výstavu sami. Váš bývalý partner se bude taky ptát: „Jak je možné, že se okolo něj/ní najednou točí tolik nových žen/mužú?" Naopak, když budete svůj volný čas trávit osamotě, budete vypadat víc než nudně. Bez toho, abyste udělali něco extrémního! To však neznamená chodit do klubu každý víkend, to není smyslem této věci! Znamená to aktivně se věnovat svým zájmům a setkávat se s novými známými. Klidně řekněte vašim novým známým, že jste ještě nepřekonali váš rozchod s bývalým partnerem a nový vztah byste chtěli začít velmi pomalu a pozvolna, nejdřív jako přátelství. Ten/ta, komu nejde jen o „postel," to určitě pochopí a s radostí se s vámi půjde někam najíst nebo si s vámi zajde do kina…
 • Najděte si něco, co rádi děláte; něco, u čeho si řeknete: „To mi opravdu pomáhá!“ Možná, že něco nového, co vám přinese hodně zábavy (třeba bruslení), nebo se naučte hrát na nějaký hudební nástroj, nebo udělejte to, co jste vždy obdivovali, ale neměli jste dostatek odvahy, abyste to vyzkoušeli (třeba potápění). Nebo možná právě teď nastal ten správný čas na osvojení si nového vzdělání, abyste si tím zvýšili svoje vědomosti. Nezáleží na tom, co děláte, ale důležité je to, že s tím začnete. Buďte aktivní a nastartujte se! Udělejte to pro sebe. Zároveň vám to přinese něco pozitivního, protože pokud budete neustále myslet jen na svého bývalého partnera, dosáhnete pravého opaku. Takže dost.
 • Analyzujte váš vztah, jaký byl. Stejně pozitivní, jako negativní aspekty. Toto však můžete vykonávat až ve chvíli, kdy máte dobrou náladu, cítíte klid a jste silní. Jinak to nebude mít požadovaný efekt. Ze svého předchozího vztahu analyzujte nejen pozitivní, ale i negativní věci. Přemýšlejte o tom, co jste udělali špatně, abyste se z toho poučili a převzali zodpovědnost. Lidé dělají chyby a vy je můžete využívat ve svůj prospěch, pokud jste schopní se z nich poučit a něco ve svém životě následně změnit. Pokud si neuděláte takovou analýzu, hrozí nebezpečí, že později v novém vztahu zopakujete ty samé chyby. Potom se znovu stane to stejné a mezi vámi a vaším partnerem dojde k rozchodu.

Můj partner mě opustil. Chci ho/ji nazpět. Co mám udělat?

Toto je opravdu obtížná situace. Na jedné straně vás partner opustil, protože už nenacházel žádné východisko z vašich vztahových problémů. Pravděpodobně jste taky nereagovali na jeho/její signály, kterými vám chtěl(a) oznámit, že něco není v pořádku. Takže je momentálně přesvědčený/á, že váš vztah už nemá žádný smysl a opravdu už s vámi nechce být. Neexistuje žádná ověřená metoda, která vám ji/jeho dokáže na jisto vrátit zpět. Ale můžete se o tom pokusit…pokud jste si na 100% jistí tím, že váš bývalý je ten správný člověk, se kterým chcete strávit celý svůj život! Avšak předtím, než se o to pokusíte, položte si tyto otázky: „Proč chci svého přítele/přítelkyni nazpět?" S cílem zaplnit prázdnotu? Za účelem vybudování své sebedůvěry? Nebo abych s ní(m) byl proto, že ho miluji? … A proč ho/ji vlastně miluji?
Získat si nazpět bývalého partnera stojí za to a má to cenu jen tehdy, pokud to má nějaký hlubší důvod nebo hlubší motiv, abyste to udělali!

Zkuste některou z následujících možností:

 • Řekněte mu/jí, že akceptujete jeho/její rozhodnutí. Navrhněte přátelství a jasně dejte najevo, že se na vás může kdykoliv obrátit, pokud něco bude potřebovat.
 • Nevysvětlujte a neobhajujte svoje důvody a svůj pohled na rozchod, to celou situaci jen zhorší. Čím víc budete přesvědčovat, tím víc dosáhnete opačného efektu.
 • Neproste partnera, aby se vrátil ani neslibujte, že všechno bude jinak! Váš bývalý partner vám i tak nebude věřit. Nejprve se změnte tak, aby to bývalý partner mohl zažít a nechejte ho/ji, aby si na změnu udělal(a) vlastní názor!
 • Neurážejte ani neobtěžujte bývalého partnera přes smsky, telefonáty, zprávy nebo na sociálních sítích. Dopřeje mu/jí čas o všem a o vašem rozchodu popřemýšlet.
 • Nemažte si žádné kontakty na bývalého partnera. Možná později nebudete mít žádnou jinou možnost, jak je získat nazpět.
 • Začněte s něčím pozitivním pro sebe (nějaký kurz, který zvýší vaše schopnosti a zručnosti nebo to, co rádi děláte.) Nebo dělejte něco pro druhé lidi, zvířata nebo přírodu! Diskutujte o tom na sociálních sítích. To může mít za následek jednak zlepšení vašeho života, stejně jako zlepšení názoru bývalého partnera na vás. Avšak měli byste to dělat celým svým srdcem a ne jen proto, že chcete získat vašeho bývalého partnera nazpět!
 • Snažte se udělat všechno pro to, abyste se dostali na pozitivní cestu. Začněte s meditací, to vás uklidní a přinese vám to radost do života. Přečtěte si nějaké pozitivní a duchovní knihy, které vás pozitivně motivují. Zajisté vám to pomůže získat informace pro vás další rozvoj a budete se cítit mnohem lépe! Najděte si knihy o vztazích a komunikaci zaměřené na řešení problémů, čímž si můžete zlepšit svoje zručnosti a zvýšit možnost úspěchu ve svém snažení.

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.

magie lasky klic